Ostatnie Pożegnanie

Ostatnie Pożegnanie – Kwiaciarnia Kwiatkowice Zielona Góra

Ostatnie Pożegnanie

Przychodzimy z pomocą w chwilach trudnych i pomagamy w piękny sposób pożegnać Waszych bliskich. Przygotowujemy bukiety kondolencyjne, wieńce, wiązanki pogrzebowe, florety oraz dekoracje nagrobne na ostatnie pożegnanie.

Naszą wizytówką są naturalne bukiety, kompozycje oraz aranżacje inspirowane otaczającą nas naturą. W naszych pracach wykorzystujemy jedynie prawdziwy i świeży materiał roślinny.

Kwiaty na Ostatnie Pożegnanie

W naszej kulturze tym, którzy odeszli, ofiarujemy kwiaty jako znak uczuć i pamięci. To one zastępują słowa, których brakuje w trudnych chwilach. Za ich pomocą wyrażamy smutek spowodowany odejściem bliskich, ważnych osób, ale też współczucie wobec tych, którzy przeżywają stratę.

Kwiaty na Pogrzeb

Uroczystościom pogrzebowym towarzyszą  różnego rodzaju kompozycje kwiatowe. Obok wieńców na ostatnie pożegnanie znajdujemy także różnorodne bukiety: florety, wiązanki pogrzebowe, dekoracje na trumnę i urnę oraz wiązanki kondolencyjne. Często są układane na gałązkach krzewów czy drzew iglastych, w ręku albo na gąbce.

Florystyka funeralna daje naszym Klientom możliwość zdecydowania o tym co i jak chcą przekazać za pomocą kwiatów. W tych przykrych chwilach służymy pomocą w przygotowaniu pięknego pożegnania.

Wieniec pogrzebowy

Wieniec pogrzebowy  to najpopularniejsza kompozycja zamawiana na pogrzeby. Jest to zwykle pokaźnych rozmiarów kompozycja. Obok tradycyjnych, eliptycznych wieńców chętnie wybieramy też wieńce rzymskie (okrągłe) lub te o nietypowym kształcie, jak: serce, łezka czy półkule.

Dodatkiem do wieńca pogrzebowego są zwykle eleganckie satynowe wstążki lub szarfy, na których są odręcznie wypisane słowa ostatniego pożegnania.
Wieńce wybierane są zwykle przez bliską rodzinę, a także przez delegacje współpracowników.

Ostatnie Pożegnanie - Wieniec Pogrzebowy
Wieniec Pogrzebowy

Wiązanka pogrzebowa

Wiązanka pogrzebowa to kompozycja mniejsza niż wieniec pogrzebowy. Zależnie od tego, jak zostaną w niej ułożone kwiaty, można ją położyć lub umieścić w wazonie, będącym często bocznym elementem nagrobka. Wiązanki są najpowszechniejszymi kompozycjami, wybieranymi na pogrzeby, przez przyjaciół, bliskich znajomych, osoby, które chcą się pożegnać.

Do wiązanki pogrzebowej  dodajemy szarfy z napisem ostatnie pożegnanie bądź osobistą dedykacją. Coraz częściej klienci decydują się jedynie na dodatek w postaci czarnej wstążki, dla podkreślenia charakteru uroczystości.

Floret na ostatnie pożegnanie

Florety to kompozycje, które wykonane są w gąbce florystycznej zapewniające żywym roślinom wilgoć i gwarantujące stabilność ułożenia kwiatów. Jest to bardzo wygodna i trwała alternatywa dla dużych wieńców, ma praktyczny uchwyt ułatwiający transport. Taką kompozycję można położyć  na płycie nagrobnej.

Florety na ostatnie pożegnanie są eleganckie i gustowne, wykonujemy je w różnych wielkościach i kolorystyce. Kompozycje na florecie doskonale sprawdzają się na ostatnie pożegnanie i jako kompozycje nagrobne, zamawiane często z okazji rocznicy, urodzin, imienin osoby zmarłej.

Do floretu  dodajemy szarfy z napisem ostatnie pożegnanie bądź osobistą dedykacją. Coraz częściej klienci decydują się jedynie na dodatek w postaci czarnej wstążki, dla podkreślenia charakteru uroczystości.

Kompozycje na trumnę

Kompozycje kwiatowe na trumnę umieszczane są na wieku trumny. Florystyczne dekoracje na trumienne w formie klasycznych kompozycji umieszczamy centralnie. Mogą przybierać one także postać rozłożystych aranżacji, które, przykrywają całą powierzchnię wieka lub spływają na boki trumny.

Kompozycje kwiatowe na trumnę prezentują się okazale podczas wystawienia w czasie ostatniej drogi. To rodzaj dekoracji, który dodatkowo podkreśli nasze przywiązanie i szacunek dla osoby, która na zawsze odeszła z naszego życia.

Dekoracje Urny

Dekoracje urny są niewielkie i delikatne. Dekoracje na urnowe to przede wszystkim kwiatowe girlandy okalające urnę lub opadające z wieka na jej boki oraz kwiatowe wianuszki zdobiące podstawę urny.

Kompozycje kwiatowe na urnę pięknie prezentują się  podczas wystawienia w czasie ostatniej drogi. To rodzaj dekoracji, który dodatkowo podkreśli nasze przywiązanie i szacunek dla osoby, która na zawsze odeszła z naszego życia.

Bukiet kondolencyjny

Bukiet kondolencyjny to rodzaj wiązanki wysyłany rodzinie zmarłego, kiedy nie możemy osobiście uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej. Wyraża on nasze współczucie i jedność myśli w przykrym, smutnym czasie.

Bukiet kondolencyjny możemy wręczyć w formie okrągłej bądź podłużnej, jako naręcze kwiatów.  Dodatkowo dla podkreślenia charakteru okazji z jakiej wręczane są kwiaty, dodajemy czarną wstążkę i bilecik z wyrazami współczucia.

Florystyka Funeralna

Dbamy o to, by kompozycje, które powstają w naszej kwiaciarni były trwałe i estetyczne, dlatego przygotowujemy je z dobrych jakościowo materiałów. Szanujemy tradycyjne rozwiązania, ale śledzimy także panujące trendy we florystyce funeralnej, by proponować naszym Klientom piękne symbole pamięci i uczuć.

Wybór kwiatów na pogrzeb

Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów w chwilach, kiedy przeżywają emocje związane z utratą bliskich, kiedy chcą pożegnać krewnych, przyjaciół, znajomych, współpracowników. Służymy radą odnośnie wyboru kompozycji, kwiatów. Przygotowujemy autorskie wieńce i wiązanki pogrzebowe oraz realizujemy pomysły, z którymi do nas przychodzicie. Cechuje nas zindywidualizowane podejście do każdego Klienta i zlecenia.

Kompozycje na groby

Florystyka funeralna kojarzy nam się zazwyczaj z obrzędami pogrzebowymi ale to także kompozycje i aranżacje na Wszystkich Świętych. W tym to czasie kwietne dekoracje w dużych ilościach zdobią groby naszych bliskich.

Kompozycje z okazji dnia Wszystkich Świętych możesz zobaczyć na naszej stronie:

Wszystkich Świętych