Jubileusz 10 lat Kwiaciarni Kwiatkowice Zielona Góra

Jubileusz 10 lat Kwiaciarni Kwiatkowice Zielona Góra

Jubileusz 10 lat Kwiaciarni Kwiatkowice Zielona Góra; Pierwszego września 2017 roku minęło dokładnie 10 lat jak Kwiaciarnia Kwiatkowice otworzyła swoje drzwi po raz pierwszy.

Obecnie, 10 lat później, wiele rzeczy uległo zmianie ale fundament pozostał ten sam.

Rabat - 10 Urodziny Kwiaciarni Kwiatkowice
Jubileusz 10 lat Kwiaciarni Kwiatkowice Zielona Góra

 

Zaczęło się od marzeń

Mama, Dorota, pracowała niedaleko miejsca w którym obecnie znajduje się jej własna kwiaciarnia. Jej zamiłowanie do kwiatów i ogrodnictwa, w pewnym momencie sprawiło, że w jej głowie pojawiło się marzenie o założeniu firmy, prowadzeniu własnej kwiaciarni i pracy w pięknym otoczeniu.

Wszystko po to by móc dzielić się swoją pasją z innymi mieszkańcami Zielonej Góry i okolic. Dorota zawsze chciała aby jej klienci mieli możliwość przeniesienia cząstki zewnętrznego piękna do środka, do swoich domów.

 

 

 

1 września 2007

Na trzy tygodnie przed pierwszym dniem jesieni Dorota otworzyła drzwi swojej własnej kwiaciarni. Od tego momentu mogła już przekazywać kawałek świata, małą cząstkę tego co daje nam matka natura.

kwiaciarnia zielona gora
Kwiaciarnia Kwiatkowice Zielona Góra 2007

 

Przygotowanie Kwiaciarni

W przygotowaniach do otwarcia Kwiaciarni Mamy Doroty pomagało wielu przyjaciół, rodzina i córka Oliwia i to wszystko do tej pory klienci mogą oglądać, czuć i doświadczać w Kwiatkowicach. Również Oliwia do tej pory pomaga w prowadzeniu sklepu.

Czy było w planie to, że córka będzie pracować w sklepie u mamy? Nigdy! Do tej pory mama Dorota nie spytała, a Oliwia nie narzekała na to, że pomaga w codziennym przygotowywaniu sklepu pod klientów mamy, przesympatycznych zresztą ludzi, którzy z czasem stali się też klientami córki.

Mama i córka Dorota i Oliwia.
Mama i córka – Dorota i Oliwia

 

Mama i córka serce lokalnej flory i nie tylko

Codziennie od samego początku Mama i córka wybierały towar najwyższej jakości. Roślinność to chyba najlepsze określenie na cały oferowany asortyment; od świeżych kwiatów ciętych po kwiaty doniczkowe, od hodowlanych po polne. Każdy sezon to inny temat. Każdy sezon to nowe ‚portfolio’ kwiatów i dodatków.

Każdy sezon to nowe ‚portfolio’ kwiatów i dodatków.
Każdy sezon to nowe ‚portfolio’ kwiatów i dodatków

Ziemia, podłoża, odżywki są w stałym asortymencie kwiaciarni jako baza pod najlepszej jakości roślinność. Nie tylko kwiaty znajdują się w ofercie, również wszelkiego rodzaju dekoracje, ozdoby i dodatki które nadadzą pomieszeniom odpowiedni nastrój. Świece, szkło i inne akcesoria sprawią, że pomieszczenia nabiorą odpowiedniego klimatu i przytulności w stosunku do całej gamy dostępnej roślinności.

 

Kwiaciarnia

kwiaciarnia zielona gora
Kwiaciarnia Kwiatkowice Zielona Góra 2007

 

Kwiaciarnia Kwiatkowice 2007

Pierwszy rok spełnionego marzenia stał się rzeczywistością i okazało się, że rzeczywistość nie zawsze jest jak z marzeń. Godzin spędzonych w kwiaciarni po zamknięciu było wiele i zawsze coś do zrobienia, to zresztą nie uległo zmianie do tej pory.. ale przyjemność z reakcji klientów sprawia, że jest to warte tego wysiłku każdego dnia, każdego roku!

Florystka z Kwiaciarnią

Również w 2007 Dorota ukończyła Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu i kursy specjalizacyjne na WGRO w Poznaniu. Rosnąca liczba klientów uświadomiła Mamę, że Oliwia również może ‚pomagać’ w sklepie i po latach nauki ukończyła Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu i studia ogrodnicze ze specjalizacją z kształtowania terenów zielonych.

Dla klientów Kwiaciarni Kwiatkowice jest to niewątpliwym plusem, że właścicielka i jej córka są florystkami, jest to gwarancją ciągle nowych pomysłów i odświeżających kompozycji kwiatowych.

Kwiaciarnia Kwiatkowice Zielona Góra 2007
Kwiaciarnia Kwiatkowice Zielona Góra 2007

 

Inspiracje i Doświadczenia

W ciągu tych lat obie florystyki podniosły swoje doświadczenie i inspirowały się na wielu rożnych pokazach florystycznych, kursach czy treningach. Nowe umiejętności i inspiracje były zabierane do ‚domu’ i wykorzystywane w Kwiaciarni do tworzenia kwiatowych kompozycji i dekoracji wnętrz.

Tłusty Czwartek
Kompozycja kwiatowa na Tłusty Czwartek

 

Kwiaciarnia Kwiatkowice 2017

Po 10 latach, i otwarciu kalendarza w styczniu, mama i córka uświadomiły sobie że za dwie pory roku ich kwiaciarnia będzie obchodzić 10-te urodziny, ” czas leci szybko, gdy robisz to co lubisz..”

W związku z tym ‚ dziewczyny ‚ postanowiły zrobić coś w zamian dla swojego sklepu; nowe logo, nową stroną internetową (kwiat-kowice.pl), drobne zmiany w ich drugim domu i .. małe przyjęcie dla klientów i znajomych. ” Jesteśmy wdzięczne za i szczęśliwe że otacza nas tak wielu cudownych ludzi.”

Kwiaciarnia Kwiatkowice Zielona Góra
Kwiaciarnia Kwiatkowice Zielona Góra 2017

 

Rzeczy które nigdy się nie zmieniły i nigdy się nie zmienią

Jakość produktów, pasja i zaangażowanie do wszystkiego co związane jest z codziennym prowadzeniem ‚drugiego domu’ oraz ciepła atmosfera panująca w sklepie. Ludzie przychodzą do Kwiatkowic po doświadczenie, przeżycie, to od nich zależy czy zdecydują się na zakupy i zostanie klientem. Wszyscy są mile widziani, drzwi kwiaciarni są niemalże zawsze otwarte.

Klienci w ciągu całego roku

Od momentu otwarcia Kwiaciarni Kwiatkowice, mama i córka mają mnóstwo przeróżnych klientów. Od przyjaciół i starych znajomych po nowych i starych ludzi z sąsiedztwa. Od obcokrajowców po lokalne sławy i od rodzin, które chcą by za sprawą kompozycji stworzonych przez mamę i córkę ich domy były bardziej przytulne po klientów biznesowych, którzy powierzają im wnętrza swoich hoteli, restauracji i biur.

Aranżacja Przestrzeni
Kwiatowe aranżacje na wyjątkowe okazje

 

Znajdzie się również sporo zakochanych, którzy trafiają do Kwiatkowic. Czy to z okazji Walentynek, Dnia Kobiet czy Dnia Mężczyzny, do kwiaciarni trafia wiele osób, które za ich sprawą odnajdują swój kawałek radości, który mogą zabrać do domu. Dla tych zakochanych, którzy chcą stworzyć swoje własne gniazdko,Dorota i Oliwia często przygotowują również pełne dekoracje z okazji ich zaślubin.

Bukiet dla Panny Młodej, przypinki, kwiatowe bransoletki, dekoracje na auto, kościoł i oczywiści dekoracje sali weselnej, są jak rytuał, pełne pasji i stworzone na miarę zgodnie z życzeniem Młodej Pary.

 

Jeden z największych komplementów

Jeden z największych komplementów jaki mama i córka otrzymały był od klienta z zagranicy który powiedział: „Próbowałem znaleźć najlepszą kwiaciarnię dla mojej dziewczyny i zajęło mi to prawie rok mieszkania w Zielonej Górze.

Teraz już wiem gdzie mam iść, jeśli potrzebuję tylko kwiatów mogę je kupić wszędzie, ale jeśli potrzebuję czegoś wyjątkowego, jest tylko jeden adres, Kwiaciarnia Kwiatkowice.
Dla mnie słowo kwiaciarnia to za mało aby oddać to co tworzycie z kwiatów, dla mnie jesteście kwiatowymi artystkami.”

 

 

 

 

Wisienka na torcie

Wisienką na torcie jest zostanie Kwiaciarnią Roku 2017. Nominacja przez ” tajemniczego gościa” zapoczątkowała rywalizację z innymi Kwiaciarniami z Zielonej Góry i okolic.

Za sprawą klientów i wszystkich głosujących Kwiatkowice zostały numerem jeden, co dalej dla Doroty i Oliwi jest nieprawdopodobne.

Mistrzowie Handlu Gazeta Lubuska
Głosująca na Mistrzowie Handlu Gazeta Lubuska – Kwiaciarnia Roku

1z 50 Kwiaciarni w Zielonej Górze

Zadziwiający jest fakt, że w Zielonej Górze znajduje się około 50 Kwiaciarni i niesamowite jest również to ,że Kwiatkowice zostały pierwszą w regionie kwiaciarnią z tytułem Kwiaciarnia Roku 2017

Kwiaciarnia Roku
Kwiaciarnia Roku / Mistrzowie Handlu – Oliwia Bomska; Florystka, Claudio Ferrara; Menadżer Marketingu – Dyplom, Medal i Voucher 3.000 zł w mediach „Gazety Lubuskiej”

 

Co określa Kwiaciarnię Kwiatkowice?

Słowa, które oddają najlepiej Kwiaciarnię Kwiatkowice to: Specjalista, Jakość, Emocje, Doświadczenie, Piękno, Natura, Narodowy, Międzynarodowy, Wyjątkowy, Ciepły, Otwarty, Przyjazny i Przyjemny.

Slogan; „Kwiaty i Radość” tłumaczy resztę.

Dlaczego ludzie kupują w Kwiaciarni Roku?

Mama i córka są zbyt nieśmiałe i skromne … żeby odpowiedzieć na to pytanie, poza tym skwitowałyby to „nie mamy pojęcia, zapewne lubią to co robimy” … ” lepiej zapytajcie naszych klientów bądź przyjdźcie przekonać się sami” ..

Bukiet róże
Bukiet róże

Tekst i zdjęcia: Claudio Ferrara

 

 
Facebook
https://www.facebook.com/kwiaciarniakwiatkowice
 
Instagram
https://www.instagram.com/kwiatkowice